Pamporovo Alternatif Sporlar

Pamporovo Alternatif SporlarPAMPOROVO ALTERNATİF SPOR ETKİNLİKLERİ

Bulgaristan’ın en organize hizmet sunan kayak merkezlerinden biri olarak tanımlanan Pamporovo’da kayak dışında karlar üzerinde yapılabilen trekking, kampçıların gözde aktiviteleri arasında yer alıyor. Pamporovo'da doğa gezi turları da en az kış sporları kadar gezginleri ve tatilcileri kendisine çekmeyi başarıyor. Bunun en önemli sebeplerinden biri ise tatil merkezinin derli toplu görünümüyle muhteşem manzaralara sahip dağlar arasında olmasıdır.

Bulgaristan Pamporovo, sadece kar tatili olarak değil, doğa tatili gözüyle de bakılması gereken muhteşem bir yer. Pamprorovo, oteller bölgesi ve kayak merkezinin dışına çıkıldığında görülecek birçok güzelliği de içinde barındırıyor. Pamporovo'nun zirveden başlayıp dağın eteklerindeki yaylalara kadar birçok noktası sadece kış aylarında değil, yazın da ziyaretçi akınına uğruyor. Pamporovo'da her sezon düzenlenen alternatif spor turları ile Rodop Dağları Milli Parkı başta olmak üzere tüm gezi noktalarına keşfe çıkılabiliyor.

 

Çamurlu Göl olarak bilinen Smolyan Yedi Gölün muhteşem manzarası görenleri kendine hayran bırakacak güzellikte. Göl barındırdığı tatlısu balığı çeşitliliği ile balık tutmanın zevkini çıkarmayı sağlarken, muhteşem göl manzarasına karşı çekilen balık ziyafeti ailecek yaşanan unutulmaz anılarına bir yenisini eklemeye yetiyor. Bölgede ayrıca Stoykite kasabasına ve pitoresk Orfeus kayalarına tırmanma seçenekleri de bulunuyor. Antik şehir Chepelare’da bulunan Mağara müzesini ve koruma altına alınan mimari, etnoğrafik ve folklorik bir yapıya sahip olan Smolyan ve Şiroka Laka bölgeleri de mutlaka görülmesi gerekiyor.

Pamporovo Alternatif Sporlar

Müthiş manzaralara tanıklık edilen, yemyeşil bir doğanın, berrak oksijen dolu bir gökyüzünün altında doğa gezintisi yapılabilen Pamporovo’dan daha iyi bir yer bulunmuyor. Pamporovo’da kayak dışında yapılabilen alternatif aktivitelerden bazıları olan bowling, yüzme havuzu, fitness etkinlikleri, buz pateni, şişme simitler, kar motoru ile geziler, kar bisikleti, karda atlarla gezinti ve gece kayağı seçenekleri de bulunuyor. Tatil merkezinde özellikle “Buz Pateni” sahaları da en çok talep gören alternatif spor etkinliklerinden biri.

Pamporovo Alternatif Sporlar

 


 

© 2016 ALL RIGHT RESERVED  Pamporovo Turu Tüm Hakları Saklıdır.