Pamporovo Gece Hayatı

PAMPOROVO GECE HAYATI

 

Tatil zamanı gelince seçim yapmak bazen zorlaşır. Karar aşamasında, kişisel beklentiler doğrultusunda yapılan araştırmalarda pek çok lokasyon arasında seçim yapmaya çalışılır. Deniz kenarında olmak, eski bir kenti keşfetmek, dağda doğanın ortasında kayak yapmak veya yol üzerindeki şehirlerde bir gecelik bile mola verileceği zaman ince hesaplar yapılır. Ancak bu tatil türü seçeneklerinin her biri farklı insanlara hitap etse dahi ortak bir beklentiyi paylaşırlar. Tatilin aslında tek amacı olan keyifli zaman geçirmek her insan için ilk öncelik. Bazen hareketli partilerde dans ederek bazen ise sakin bir kafede sıcak bir içecek yudumlamak tatil beklentilerinin eksiksiz bir şekilde karşılanmasında büyük bir etkisi olur.

Son yıllarda turizm sektöründe önemli atılımlar yapan Bulgaristan, sunduğu tatil destinasyonu çeşitliliğini hizmet kalitesiyle destekleyerek daha çok insanın tatil seçenekleri arasına girmeye başardı. Yaşanan değişim, tatilde yapılan denize girmek veya kayak yapmak gibi temel aktivitelerin dışındaki etkinliklerde de yaşandı. Bulgaristan’ın tanınan tüm tatil merkezlerinde artık dünya mutfaklarından yemek sunan restoranlar, çaldıkları müziklerle sabahın ilk saatlerine kadar misafirlerini dans ettiren gece kulüpleri, düzenlendiği şehrin bambaşka bir atmosfere girmesini sağlayan festivaller ve canlı müzik performanslarıyla keyifli bir akşam yaşanmasında yardımcı olan barlar hizmet veriyor. Bu tatil merkezlerinden biri de Bulgaristan’ın kış turizmindeki en gözde yerlerinden biri olan Pamporovo Kayak Merkezi…

 

MÜZİK, DANS, YEMEK VE DAHA FAZLASI

Tutkunları, kar üzerinde tatil yapmanın zevkli olduğu kadar yorucu olduğunu da söyler. Elbette bu bilinçli bir tercihin sonucunda oluşan bir durum. Yine de beyaz zirvelerin üzerindeki kış güneşi battığında rahatlamak ve dinlenmek için sadece otel odasında televizyon izlemek pek az insanın düşünceleri arasında yer alıyor. Tatilde hareket hiç bitmez ve akşamdan geceye uzanan saatlerde tercih edilecek mekânlar aracılığıyla biriktirilen hatıralara birkaç değerli an daha eklemek hiç de zor değil.

Pamporovo’da eğlenerek rahatlamak için pek çok seçenek bulunuyor. Bir şehir merkezi bulunmayan ve sadece otellerden oluşan bölgenin merkezinde hizmet veren restoranlar ve eğlence yerleri konaklama tesislerinin hizmetlerine iyi alternatifler sunuyor. Tercih edilecek her bar, meyhane, restoran veya gece kulübü kendine özgü bir stil ile dekorasyon ile şekillendirilmiş. Bu ise her tercihte farklı bir atmosferde rahatlamak veya eğlenmek anlamına geliyor. Tabi iyi hizmet için sadece bir konsepte sahip olmak yetmiyor. Zira asıl belirleyici unsur hizmet kalitesi.

Farklı ülkelerden ziyaretçileri ağırlayan tatil merkezlerinde hizmetlerin aksamadan sürmesi için anlaşabilmek önemli bir kriter. Pamporovo’da hizmet veren tüm işletmelerde çalışan personelin büyük bir çoğunluğunun ise İngilizce dil bilgisi yeterli düzeyde.

Pamporovo’da verilen hizmetlerin değerini yükselten bir diğer kıstas olan çeşitlilik konusunda da eksik kalan bir yanı yok. Merkezdeki mekânlarda dünya çapında bilinen alkollü içecek markalarının pek çoğu bulunabiliyor. Ayrıca kokteyl gibi özel karışımlar konusunda da çalışanlar yeterli tecrübeye sahip. Yerel içeceklerin tadına bakmak isteyenler için de kaliteli seçenekler bulunuyor. Dünya çapında pek tanınmasalar da Bulgaristan’ın yerel bira markları ve ülkeye özgü bir üzüm türü olan Mavrud’tan yapılan şaraplar pek çok insanı memnun edecek düzeyde. Ülkenin eğlence anlayışını daha iyi anlamak için Bulgaristan tarzı meyhaneler de tercih edilebilir. Yerel şarkıların çalındığı, yerel yemeklerin hazırlandığı bu mekânlar Pamporovo’nun en çok tercih edilen yerleri arasında yer alıyor. Pek çok ülkeye göre daha uygun olan fiyatların daha da düştüğü "Happy Hours" zamanları yakaladığında ise gece kolaylıkla uzayabilir.

Rodop Dağı’nın ortasındaki bu kayak merkezinde benzer bir durum yemek tercihleri söz konusu olduğunda da geçerliliğini koruyor. Bulgaristan’ın yerel lezzetlerinin yanı sıra dünya mutfaklarını konsept alarak hizmet veren restoranlarda gündüz kayak pistlerinde tükenen enerji geri kazanılabilir. İtalyan, Fransız ve benzeri ülkelerin yemeklerinin tadılabileceği bu işletmelerde servis hızı, hijyen ve sunumlarıyla da dikkat çekiyor. Elbette onlarca çeşidin bulunduğu mönülerdeki yemeklerin lezzetlerinin de yeterli düzeyde olduğu rahatlıkla söylenebilir.    

Pamporovo’da gece hayatı dokuzdan sonra hareketleniyor. Yemekler yendikten sonra sıra eğlenmeye gelir. Merkezde gidilebilecek tüm bar veya gece kulüplerinde farklı türlerde müzikler çalıyor. Ancak ister popüler müzik olsun ister daha kişisel bir tür olsun, pek çok eski ziyaretçinin yorumlarına göre, DJ’lerin müzik seçimleri gecenin keyifli geçmesini garanti altına alıyor.

 

PAMPOROVO’DA EĞLENMENİN BİNBİR ŞEKLİ

Kayak merkezinde hoş vakit geçirmek için müzik dinlemek dışında dans edilebilecek kulüpler ve şarkı söylenebilecek kareoke kulüpleri de bulunuyor. Daha sakin bir gece geçirmek isteyenler içinse bowling veya bilardo oynama seçenekleri de bulunuyor. Tatil merkezinde şansını denemek isteyenler de unutulmamış. Burada hizmet veren casinolarda uzun saatler geçirilebilir.

Tabii müzik, şans oyunu veya bir salon sporu tercih etmeyenler de olacaktır. Bu insanlar için Pamporovo’da akşam saatlerinde rahatlamak için sunulan seçenekler ise SPA ve masaj. Zengin yeraltı su kaynaklarına sahip olan Bulgaristan’ın bu özelliğinden bölgede bulunan oteller de yararlanıyor. Neredeyse her konaklama tesisinde bulunan SPA ve havuzlarda gün içinde geçirilen hareketli saatlerden sonra hissedilen yorgunluk kolaylıkla keyfe dönüştürülebilir.  

Kış tatillerinde sürekli hareket halinde olmak kaçınılmaz bir durum. Pamporovo’da gün içinde pistte kayak veya snowboard yaparken soluklanıp sıcak bir çikolata veya kahve içmek için oteller bölgesine inmeye gerek kalmıyor. Ancak gerçek anlamda rahatlamak ve tatilden daha çok keyif almak için havanın kararmasını beklemek gerekiyor. Pamporovo’da eğlenmek için pek çok seçenek var ve bunların her biri günü gerçekten en iyi şekilde tamamlamak için iyi bir tercih olacaktır. 

 

Pamporovo'nun Ünlü Kulüp ve Barları

Night Club "Plan B" Perelik Hotel Sadece kış sezonunda hizmet vermektedir İletişim: +359 879 450 250 Plan B gece kulübü Hotel Perelik tarafından işletilmektedir. Yeni insanlarla tanışmak ve arkadaşlarınızla birlikte takılmak için harika bir mekandır. Genellikle cumartesi geceleri çok hareketli ve kalabalıktır.

Apres-Ski BAR "PAMPI" Perelik Hotel Çalışma Saatleri: her gün 15:00 - 04:00 (sadece kış sezonu) İletişim: +359 893 343 410 Pampi Bar; Hotel Perelik yakınlarında iyi müzik dinlemek ve günün yorgunluğunu atmak isteyenler için çok uygun bir mekandır.

Club "SOGO" Grand Hotel Murgavets Çalışma Saatleri: 11:00 - 06:00 (winter season only)İletişim: +359 887 301 701Night Club Sogo; Hotel Murgavets tarafından işletilmekte olup kış sezonunda eğlence temalarıyla ve dj eşliğinde sabaha kadar eğlencenin doruklarına çıkmanıza olanak tanımaktadır.


 

© 2016 ALL RIGHT RESERVED  Pamporovo Turu Tüm Hakları Saklıdır.