Yeme, İçme, Eğlence

Yeme İçme EğlencePAMPOROVO YEME, İÇME, EĞLENCE REHBERİ

Bulgaristan'da bulunan Pamporovo Kayak Merkezi'nde sunulan bol çeşitli yeme-içme seçenekleri ile kayak tatili bir anda gurme tatil ziyafetine dönüşebilir. Günün yoğun ve yorucu geçen kayak aktivitelerinin ardından Pamporovo Kayak Merkezi otellerinin açık büfe restoranlarında sunulan birbirinden farklı ve bir o kadar lezzetli yemekleri daha da cezbedici görünecektir. Pamporovo otellerinin sunduğu zengin açık büfe mönü seçeneklerinin yanı sıra Bulgaristan’ın dünyaca ünlü “Tchevermeto” (Çevirme) adındaki spesiyalitesine eşlik eden kurban çorbası, kaşkaval pane, salata ve enfes bulgar şarapları ile Rodop Dağları’nın eşsiz orman manzarasına karşı tümüyle ahşap Bulgar kır lokantalarında Bulgar Halk Dansları eşliğinde, Bulgarların yemek yemeyi nasıl şölene dönüştürdüklerine tanıklık edilebiliyor.   

 

Meşhur kaşar ve kaşkaval peynirlerini, leziz şaraplarını, tavşan ve kuzu etinden hazırlanan otantik yöresel lezzetlerini tadabılabileceği lezzet duraklarında, aile veya arkadaş grubu ile birlikte Bulgar müziklerinin ezgileri ile eğlenmek, Pamporovo kayak merkezinde geçirilen tatilin gecelerini ayrı bir heyecana dönüştürebilir. Bulgaristan yöresel yeme-içme kültürünün lezzetlerinden olan kaşkaval pane, fasulye çorbası ve kapama gibi yemekleri ise çok uygun fiyatlarla mehane adlı tavernalarda denenebiliyor. 

Yeme, İçme, Eğlence

Pamporovo’da Neler Yenmeli? 

Bulgaristan Pamporovo kayak turu ile Avrupa’da kış tatili yapmanın tüm fırsatları deneyimlenebiliyor. Bulgaristan Pamporovo Kayak Merkezi sadece misafirlerine kayak ve snowboard yapma fırsatını vermekten çok daha fazlasını sunuyor. Pamporovo kayak merkezinde bulunan mehane, pub, karaoke bar ve gece kulüpleri gece aktivitelerinin keyfine varılmasını da sağlıyor.

Pamporovo çevresinde bulunan eğlence mekanları gece gezginleri için de harika olabilir. Otel Perelik ile Otel Mourgavets arasında bulunan The White Hart Restaurant’ta akşam yemeği ve ardından da barı, iyi müzik dinlemek ve hoşça vakit geçirmek için iyi bir tercih olabilir. Sunduğu doyurucu seçeneklerle en favori restoranlar arasında yer alan The White Hart, ev yapımı pub yemekleri, biftek, pizza seçenekleri, makarnalar ve vejeteryenlere özel mönüleri ile geniş bir kitleye hitap ediyor. Pamporovo kayak merkezi’nin en kıdemli restoranı olan 1971'den günümüze hizmet veren Chevermeto’da geleneksel Bulgaristan mutfağı yemeklerinin tadılabileceği bir mekan. Hem Bulgaristan hem de dünya mutfağını mönüsünde bulunduran tipik bir Bulgar evinin içinde hizmet veren The White House ise akşam yemeği için eğlenceli bir restoran olabilir. Üstelik Pamporovo'da bar ve gece kulüplerinde giriş ücrete tabi de değil. Pamporovo’da kayaktan sonra onlarca renkli seçenek seçiilmeyi bekliyor. İsteyen bir piano barda şarabını yudumlayabiliyor isteyen bir kulüpte geceyi partileyerek geçirebiliyor. Pamporovo’nın en popüler eğlence mekanları arasında yer alan Perelik Oteli'in lobisindeki BJ ya da kayak merkezinin en büyük diskosu olan Hotel Rojen’deki Night Flight tavsiye edilir. Hotel Snejanka’nın giriş katında bulunan Dak’s da gündüz pistin tozunu attıran kayakçıların uğrak yerlerinden biri. 

Yeme, İçme, Eğlence

 

Canlı müzikten kar savaşına, kızak yarışlarından karaokeye rengarenk eğlenceleriyle Pamporovo’da eğlence hiç bitmiyor. Pamporovo’da gece hayatı otellerin gece kulüplerinde gerçekleşen özel şovlarıyla renkleniyor. Tempolu müziklerle dans, çılgın partiler, DJ setler ve  daha neler neler... Sezon süresince konuklarını deliler gibi eğlendiren Pamporovo, eğlence çeşitliliği açısından herkesi tatmin edebiliyor. 

Pamporovo Kış tatilini en eğlenceli biçimde geçirmek ve renkli Pamporovo gecelerine akmak için buralarda düzenlenen özel organizasyonlara da katılmak gerekiyor. Sezon boyunca düzenlenen Bulgaristan festival ve şölenlerine denk gelen Bulgaristan tur programlarına katılım sağlandığında, bu eğlenceler ve partilerde herkes yerini alabilir. 

 

Pamporovo’da Nereler Görülmeli?

Bulgaristan Pamporovo, Rodop dağlarının sunduğu eşsiz güzellikteki doğal kayak parkurları ile sadece kayakseverleri değil tüm doğa tutkunlarını cezbeden bir Doğu Avrupa bölgesi. Burada bulunan sayısız tarihi yapı ve doğal jeolojik oluşum da misafirlerini büyülüyor. Arnavut kaldırımlı dar sokakları ve yüzyıllık eski yapılarıPamporovo adeta zamanda yolculuğa çıkarıyor.

Karlar içinde kaybolmuş, nostaljik havası ve yalnızlık ruhuyla Stoykite kasabası ve pitoresk Orfeus kayalarını gezmek herkes için eğlenceli olacaktır. Antik şehir Chepelare’ya yakın olan Bachkovo Manastırı’nın muhteşem ikonları ve panolar ile kitap koleksiyonlarının sergilendiği müze de mutlaka görülmeli. Koruma altına alınmış folklorik mimari yapısı ile Simolyan Şiroka Lıka kasabasını da mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri. Bu etnoğrafya kasabası, kış aylarında dar sokakları, karla kaplı çatıları ile taştan yapılmış demir kapılı evleriyle büyülüyor. Çardaklarının eşsiz otantikliği geçmiş zaman yaşamının perdesini aralar gibi hissettiriyor. Tarihi evler ise içlerinde bulunan şömineler ve Rodop tarzında dekore edilmiş iç dekorasyonuyla ziyaretçilerini içeriye davet ediyor.


 

© 2016 ALL RIGHT RESERVED  Pamporovo Turu Tüm Hakları Saklıdır.